• WYJAZD NA MECZ DO TRÓJMIASTA
          • WYJAZD NA MECZ DO TRÓJMIASTA

          • To już mała (a może całkiem spora) tradycja, że uczniowie języka kaszubskiego biorą udział w dorocznym konkursie plastycznym, a w jego finale w wielkim Meczu Kaszubskim, organizowanych przez Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie i firmę Trefl. Tegorocznym patronem konkursu i całego roku w ZK-P jest ks. Hilary Jastak - pierwszy kapelan Solidarności, żołnierz AK, dyrektor Caritasu, organizator sierocińców i pomocy potrzebującym, budowniczy kościoła w Gdyni. 

            Jak zwykle, podsumowanie - finał konkursu miał miejsce podczas wydarzenia sportowego z udziałem jednej z drużyn, sponsorowanej przez firmę Trefl. Wybraliśmy się i my na mecz siatkówki pomiędzy Treflem Gdańsk a Stalą Nysa. W ostatni piątek uczniowie naszej szkoły mogli spotkać ponad 9 tysięcy (padł rekord frekwencji w tegorocznej lidze) innych uczniów języka kaszubskiego z całego województwa pomorskiego. Pomimo zaciętego spotkania i gorącego dopingu "nasi" siatkarze z Gdańska, ulegli gościom z Nysy 1:3.

            Nie zepsuło to naszych dobrych humorów i nie przeszkodziło w wesołym spędzeniu piątkowego popołudnia i wieczoru.

            Już dzisiaj planujemy kolejne wyprawy na mecze drużyn trójmiejskich drużyn.

            M.Czarnowski

        • KONKURS O ŚWIĘTYM WOJCIECHU
          • KONKURS O ŚWIĘTYM WOJCIECHU

          • REGULAMIN ARCHIDIECEZJALNEGO KONKURSU PT. „ŚLADAMI ŚWIĘTEGO WOJCIECHA – NASZA DROGA WIARY”

            Poprzez Uczestników Konkursu rozumie się zespoły projektowe liczące max. 10 uczniów w następujących kategoriach konkursowych:

            I kategoria - dzieci uczęszczające do przedszkola.

            II kategoria - uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej.

            III kategoria - uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej.

            Ogólna charakterystyka: Konkurs polega na wyłonieniu trzech zwycięskich zespołów projektowych z każdej kategorii konkursowej (przedszkole, klasy 1-3, klasy 4-8, szkoły ponadpodstawowe).

            a) I kategoria – Przedszkole: MEMORY O ŚWIĘTYM WOJCIECHU

            • Stworzenie kart “memory” przedstawiających najważniejsze sceny z życia świętego

            Wojciecha.

            • Maksymalna ilość kart do wykonania to 20 par (w formacie A4, pionowo).

            • Pracę rysunkową wykonują dzieci w ramach grupy wybraną techniką (kredki, pisaki,

            farby). Praca konkursowa powinna być dziełem projektowym podczas zajęć grupy

            przedszkolnej.

            b) II kategoria – Klasy 1-3 SP: KSIĄŻECZKA O ŚWIĘTYM WOJCIECHU

            • Stworzenie książeczki dla młodszych dzieci przybliżającej postać świętego Wojciecha

            oraz najważniejsze momenty z jego życia.

            • Książeczka powinna zachowywać format A4 lub A5.

            • Pracę rysunkową wykonują dzieci w ramach grupy wybraną techniką (kredki, pisaki,

            pastele, farby). Praca konkursowa powinna być dziełem projektowym podczas zajęć

            lekcyjnych.

            • Strony książeczki powinny zawierać krótki opis bądź komentarz tego, co zostało

            zilustrowane, aby całość była opowieścią o życiu świętego Wojciecha.

            • Praca powinna zawierać max. 25 stron.

            c) III kategoria – Klasy 4-8 SP: MAPA MYŚLI - ŻYCIE ŚWIĘTEGO WOJCIECHA

            • Stworzenie mapy myśli (rysunek, plakat, grafika komputerowa) przedstawiającej

            najważniejsze informacje z życia świętego Wojciecha.

            • Format A4.

            Termin dostarczenia prac 15 kwietnia 2024 r.

            Więcej informacji u Pana Mateusza

        • PODZIĘKOWANIE ZA SOLIDARNOŚĆ: WSPÓLNIE ZDOBYLIŚMY SERCA
          • PODZIĘKOWANIE ZA SOLIDARNOŚĆ: WSPÓLNIE ZDOBYLIŚMY SERCA

          • Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przesłali nam swoje zdjęcia i w ten sposób solidaryzowali się z ludźmi z Zespołem Downa. Wasz udział sprawił, że nasza inicjatywa stała się jeszcze bardziej wyjątkowa i pełna wartości. Razem pokazaliśmy, jak istotna jest empatia oraz wsparcie dla wszystkich członków naszej społeczności. Jeszcze raz dziękujemy za Waszą hojność i zaangażowanie!

        •  „MALI BADACZE Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO  – EKSPERYMENTY Z LODEM.’’
          • „MALI BADACZE Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO – EKSPERYMENTY Z LODEM.’’

          • Dziecko czerpie wiedzę o świecie z najbliższego otoczenia. Zadaniem dorosłych jest tworzenie odpowiednich warunków i zachęcanie go do wnikliwych obserwacji. Pod koniec kalendarzowej zimy w oddziale przedszkolnym przeprowadziliśmy wiele badań i eksperymentów z wodą oraz lodem. Zima sprzyja takim aktywnościom, tym bardziej, że niedawno odkrywaliśmy tajemnice Ziemi. Stąd też nasza inspiracja lodowa... Dzieci zamieniły się w dociekliwych badaczy. Najpierw przedszkolaki klasyfikowały przedmioty przyniesione z domu zgodnie z trzema stanami skupienia substancji w przyrodzie. Dowiedziały się, że istnieją ciała stałe, płynne i gazowe. Zastanawiały się skąd się bierze lód i jakim jest ciałem? Same wyprodukowały kostki lodu, aby przeprowadzić doświadczenia. Swoje hipotezy dzieci skonfrontowały z materiałem filmowym ,,Sprawdzamy stany skupienia – Ukochane Eksperymenty’’. Następnie dogłębnie  zbadały właściwości lodu poprzez dotykanie, lizanie, pocieranie, oglądanie pod światłem i przez lupę, stukanie kostkami  o siebie. Wyciągnęły wnioski, że lód jest bezbarwny, przezroczysty, zimny, gładki, wilgotny, śliski, twardy. Odkryły, że w sali szybko się topi i zamienia w wodę. Wyjaśniały, że woda zamarza w temperaturze 0 ºC i wówczas powstaje lód. Kolejne doświadczenia przyczyniły się do udzielenia odpowiedzi na pytania: Dlaczego lód się nie topi w wodzie? Dlaczego lód pływa i nie tonie? Poznały prawo Archimedesa, zgodnie z którym siła wyporu wody działająca na ciało jest tym większa, im lżejsze jest ciało od wody ( ma mniejszą gęstość ). Lód pływa więc w wodzie, ponieważ jego gęstość jest mniejsza od gęstości wody. Dalsze doświadczenia z lodem pozwoliły szukać odpowiedzi na pytanie badawcze ,,Co robi lód z solą?’’ Fantastyczną pomocą naukową okazał się kolejny film edukacyjny ,,Przedszkolne laboratorium. Uratujmy kostkę lodu.’’ Zabawy z lodem – badawcze, sensoryczne – okazały się dla dzieci niezwykle atrakcyjne, twórcze i radosne. Mogły polisensorycznie doświadczać, eksperymentować, odkrywać, kreować i bawić się!

        • TĘTNIĄCE ŻYCIEM ŚWIĘTO WIELKANOCNE: KIERMASZ I KONKURS PALM
          • TĘTNIĄCE ŻYCIEM ŚWIĘTO WIELKANOCNE: KIERMASZ I KONKURS PALM

          • W dniu 21 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się niezwykły kiermasz wielkanocny, zorganizowany dzięki staraniom i zaangażowaniu Rady Rodziców. Wydarzenie to było prawdziwym świętem kreatywności i tradycji, które przyciągnęło uczestników z różnych grup wiekowych.

            Na kiermaszu można było znaleźć różnorodne ozdoby wielkanocne oraz piękne palmy przygotowane przez uczniów i rodziców. Konkurs na najpiękniejszą palmę wzbudził ogromne zainteresowanie i zaangażowanie uczestników. Rywalizacja była zacięta, a każda praca emanowała wiosennym urokiem i radością.

            Dla najmłodszych uczestników przygotowane były także zajęcia plastyczne, które pozwoliły im wyrazić swoją twórczość i rozwijać zdolności artystyczne. Dzieci cieszyły się możliwością tworzenia własnych dzieł, dodając koloru i radości całemu wydarzeniu.

            Nie możemy zapomnieć o niezastąpionych paniach z Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały pyszne ciasta i smakołyki, dodając wydarzeniu wyjątkowego smaku i atmosfery domowego ciepła.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w organizację tego wyjątkowego kiermaszu wielkanocnego. Wasza praca i zaangażowanie sprawiły, że to święto było niezapomniane dla wszystkich uczestników.

             

        • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI
          • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

          • 19 marca 2023 r. w Żelistrzewie odbył się Gminny Turniej Recytatorski i Poezji Śpiewanej. Jury oceniało recytację uczestników w trzech kategoriach (klasy I - III, IV - VI, VII - VIII) oraz w Turnieju Poezji Śpiewanej. Marcelina Kąkol zajęła II miejsce w kategorii poezji śpiewanej. W kategorii klas IV - VI Liliana Rysmanowska otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

        • WARSZTATY KLASA 2
          • WARSZTATY KLASA 2

          • W przedostatnim tygodniu przed świętami wielkanocnymi w klasie 2 odbyły się zajęcia praktyczne podczas których dzieci wykonały palmy wielkanocne. Dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowywały palemki, które zabiorą ze sobą w Niedzielę Palmową do kościoła. Uwielbiamy takie zajęcia.

        • PRZYWITANIE WIOSNY W KLASACH 0 - 3
          • PRZYWITANIE WIOSNY W KLASACH 0 - 3

          • Wiosna to czas , kiedy wszystko budzi się do życia, świat z dnia na dzień robi się kolorowy. 21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie klas I-III pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowywała wiosenne stroje i dekoracje. Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło.Punktem kulminacyjnym wiosennego święta było spotkanie z przedszkolakami z oddziału przedszkolnego , którzy przygotowali piękną Marzannę. W kolorowym korowodzie z Marzanną przy dźwiękach instrumentów perkusyjnych i głośnych kocich okrzykach, dzieci wyruszyły na plac przedszkolny, by pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Dzieci wspólnie odśpiewały piosenkę o wiośnie" Maszeruje Wiosna" oraz umieściły Marzannę w ogrodzie oddziału przedszkolnego żegnając tym samym na dobre minioną porę roku!   

        • TĘCZA NA STOPACH: INICJATYWA KOLOROWYCH SKARPETEK W SZKOLE - WYRAZ SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI Z ZESPOŁEM DOWNA
          • TĘCZA NA STOPACH: INICJATYWA KOLOROWYCH SKARPETEK W SZKOLE - WYRAZ SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI Z ZESPOŁEM DOWNA

          • W dniu 21 marca 2024 roku w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa inicjatywa "Kolorowe Skarpetki", będąca wyrazem solidarności z osobami z Zespołem Downa. Z tej okazji uczniowie włożyli różnokolorowe, niepasujące do pary skarpetki, manifestując swoje wsparcie i zrozumienie dla tych osób.

            Wspaniałą inicjatywę wspierał Samorząd Uczniowski, który przygotował gazetkę na korytarzu, poświęconą temu wydarzeniu. Szczególnie godna uwagi była klasa 1, wraz z panią wychowawczynią, która również zorganizowała własną gazetkę na ten temat w swojej sali lekcyjnej.

            Wychowawcy tego dnia prowadzili rozmowy z uczniami na temat znaczenia solidarności oraz różnorodności w naszym społeczeństwie. Był to nie tylko moment wyjątkowej integracji społeczności szkolnej, lecz także okazja do refleksji i nauki empatii wobec innych.

            Ta aktywność pokazuje, że nasza szkoła jest miejscem, gdzie promuje się wartości takie jak akceptacja, zrozumienie i wsparcie dla każdego człowieka, niezależnie od jego cech czy umiejętności. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, uczyniliśmy ten dzień wyjątkowym i pamiętnym dla wszystkich.

        • TANGRAMOWE WYZWANIE: MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY 2024
          • TANGRAMOWE WYZWANIE: MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY 2024

          • Dnia 21 marca 2024 roku w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie - międzynarodowy konkurs matematyczny. Wzięło w nim udział 13 uczniów, począwszy od klasy II aż do klasy VI. Konkurs, znany jako Kangur Matematyczny 2024, zgromadził utalentowanych matematyków z różnych klas.

            Każdy uczestnik tego prestiżowego konkursu został uhonorowany wyjątkowym upominkiem - tangramem chińskim. To symboliczne wyróżnienie stanowiło nie tylko nagrodę za trud włożony w przygotowania do konkursu, ale również zachętę do dalszego rozwijania swoich umiejętności matematycznych.

            Atmosfera konkursu była niesamowita, pełna zapału i pasji do matematyki. Uczniowie wykazali się nie tylko wiedzą, ale także kreatywnością i umiejętnością rozwiązywania trudnych zadań. Każdy z nich mógł być dumny ze swojego udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

            Międzynarodowy konkurs matematyczny nie tylko dostarczył uczestnikom niezapomnianych przeżyć, ale również zainspirował ich do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i rozwijania swoich umiejętności. Dzięki takim inicjatywom szkolnym uczniowie mają okazję poszerzać horyzonty i rozwijać swoje pasje.

        • WARSZTATY WIELKANOCNE W KLASIE 3
          • WARSZTATY WIELKANOCNE W KLASIE 3

          • W klasie 3 odbyły się dzisiaj warsztaty wielkanocne. Dzieci samodzielnie przygotowywały palmy wielkanocne, które zabiorą że sobą w Niedzielę  Palmową do kościoła:)W klasie 3 odbyły się dzisiaj warsztaty wielkanocne. Dzieci samodzielnie przygotowywały palmy wielkanocne, które zabiorą że sobą w Niedzielę  Palmową do kościoła :).

        • TAJEMNICZY SUPERBOHATER - REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W KAPLICY ŚW. HUBERTA
          • TAJEMNICZY SUPERBOHATER - REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W KAPLICY ŚW. HUBERTA

          • W dniach 18-20 marca 2024 roku odbyły się niezwykłe rekolekcje wielkopostne w kaplicy św. Huberta. Ksiądz rekolekcjonista podczas tych dni wyjątkowych spotkań przekazał dzieciom inspirujące przesłanie, porównując Jezusa do superBohatera posiadającego mega moce, takie jak uzdrawianie, wypędzanie złych duchów oraz okazywanie miłości wszystkim ludziom.

            Podczas rekolekcji dzieci miały okazję nauczyć się nowej piosenki o tematyce wielkopostnej, "Wielki Post, budujemy razem most", co dodatkowo umocniło ich doświadczenie tego wyjątkowego czasu. Atmosfera w kaplicy była nasycona duchowym wzruszeniem i radością.

            Dzieci wyraziły swoje zachwycenie i wdzięczność za rekolekcje, dziękując księdzu rekolekcjoniście za wspaniałe nauki oraz zaangażowanie w ich duchowy rozwój. Ostatniego dnia rekolekcji w serdecznych słowach wyraziły swoją wdzięczność za możliwość uczestnictwa w tych wyjątkowych spotkaniach, które na zawsze pozostaną w ich sercach jako drogowskaz na ich drodze wiary.

            To wyjątkowe doświadczenie pozostawiło niezatarte wrażenie na sercach dzieci, budując w nich więź z Bogiem i z drugim człowiekiem.

        • KREATYWNE SPOTKANIE Z KRAWIECTWEM
          • KREATYWNE SPOTKANIE Z KRAWIECTWEM

          • W dniu 15 marca 2024 roku miały miejsce warsztaty krawieckie, które odbyły się na sali gimnastycznej naszej szkoły. Cieszy nas bardzo, że mogliśmy gościć wybitnych Instruktorów krawieckich: P. Agnieszkę Szymańską oraz P. Ritę Szornak, którzy przy wsparciu P. Hanny Foelkner i P. Lucyny Kąkol przeprowadzili te wyjątkowe zajęcia.

            Celem warsztatów było przybliżenie zawodu Krawcowej uczniom oraz rozwijanie ich umiejętności w dziedzinie krawiectwa. Efektem tych zajęć były pięknie uszyte poduszki, które powstały dzięki zaangażowaniu naszych uczniów.

            Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozytywnego odbioru warsztatów przez dzieci. Ich entuzjazm i zaangażowanie sprawiły, że spotkanie to było nie tylko edukacyjne, ale również niezwykle inspirujące i satysfakcjonujące dla wszystkich zaangażowanych.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom, instruktorom oraz osobom, które przyczyniły się do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia.

        • SZKOLNE ŚWIĘTO LICZBY PI
          • SZKOLNE ŚWIĘTO LICZBY PI

          • W piątek, 15 marca, z okazji obchodzonego dzień wcześniej Międzynarodowego Dnia Liczby Pi, w naszej szkole odbył się międzyklasowy turniej matematyczny. Nie był to jednak typowy konkurs matematyczny, lecz zabawa, w której liczyła się współpraca, kreatywność, spostrzegawczość oraz sprawność fizyczna. Turniej składał się z 6 zadań, na wykonanie których uczniowie mieli określony czas. Zadanie I – test wiedzy o liczbie PI, polegało na ustaleniu odpowiedzi na pytania dotyczące liczby Pi, o której informacje i ciekawostki były dostępne wcześniej na szkolnych tablicach. W tej konkurencji zwyciężyła klasa 4. Zadanie II – PI pamięć – polegało na zapamiętaniu w czasie 10 minut jak największej liczby cyfr rozwinięcia liczby PI. Tu bezkonkurencyjna okazała się klasa 6, której reprezentantom udało się zapamiętać 25 kolejnych cyfr naszej bohaterki dnia. Zadanie III– PI wyrazy – polegało na zapisaniu w określonym czasie jak najwięcej wyrazów rozpoczynających się od sylaby PI. W tej konkurencji zwyciężyła również klasa 6, której udało się zapisać poprawnie 28 takich wyrazów. Zadanie IV – PI rzut - polegało na rzucie liczbą PI na odległość PI. Najlepszy wynik uzyskała klasa 8, której wynik 2,76 m, był o 38 cm krótszy od pożądanego. W zadaniu V - PI rebusy – uczniowie musieli rozwiązać 20 rebusów z liczbą PI. Zadanie VI – PI puzzle – polegało na zbudowaniu w jak najkrótszym czasie z pociętej liczby PI kwadratu. Z tym zadaniem najlepiej poradziła sobie klasa 8. Zadanie ostatnie było zadaniem na spostrzegawczość. Uczniowie otrzymali wydrukowane na kartkach przybliżenie liczby Pi z dokładnością do 10 000 cyfr. Ich zadaniem było odnalezienie w jak najkrótszym czasie ciągu cyfr 2552. Tu znów najlepsza okazała się klasa 6. Ostatecznie turniej 146 punktami zwyciężyła klasa 6. Druga była klasa 8 z liczą punktów 138. Na trzecim miejscu uplasowała się klasa 5 zdobywając 127 punktów. Zwycięska klasa 6 otrzymała bon na kwotę 120 zł na zakup PI - zzy.

        • OLIMIPADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO
          • OLIMIPADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

          • Nasza szkoła już po raz trzeci wzięła udział w Olimpiadzie Języka Angielskiego i Wiedzy o Wielkiej Brytanii, organizowanej przez Regent College w Elblągu. Z trudną materią obcego języka w tym roku zmierzyła się Honorata Krawczyk z klasy VIII. 

        • RAZEM W KOLORZE: DOŁĄCZ DO NASZEJ AKCJI! ZDJĘCIA KOLOROWYCH SKARPETEK DLA SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI ZESPOŁEM DOWNA!
          • RAZEM W KOLORZE: DOŁĄCZ DO NASZEJ AKCJI! ZDJĘCIA KOLOROWYCH SKARPETEK DLA SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI ZESPOŁEM DOWNA!

          • Zapraszamy Cię serdecznie do przyłączenia się do akcji na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa, która odbędzie się 21 marca. To wyjątkowy dzień, który został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Zespołu Downa. Chcemy podkreślić znaczenie akceptacji, tolerancji i wsparcia dla wszystkich osób z ZD.

            Dołączając do naszej akcji, możesz wyrazić swoje wsparcie na wiele różnych sposobów - nosząc skarpetki w kolorach tęczy, udostępniając informacje na temat ZD w mediach społecznościowych, organizując wydarzenia charytatywne lub po prostu rozmawiając o tym temacie ze swoimi znajomymi i rodziną.

            Nasza wspólna działalność może przyczynić się do budowy bardziej świadomej i zrozumiałej społeczności, w której każda osoba, niezależnie od swoich cech czy umiejętności, jest szanowana i akceptowana. Razem możemy uczynić ten dzień wyjątkowym dla osób z Zespołem Downa i ich bliskich.

            DOŁĄCZCIE DO AKCJI ZWIĄZANEJ ZE ZNAKIEM SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI Z ZESPOŁEM DOWNA!

            Zachęcamy Was do zrobienia zdjęć kolorowych skarpetek w domu z rodziną, w pracy czy z przyjaciółmi i przesłania ich na nasz adres e-mail: m.majka@sprekowo.edu.pl. Wszystkie przesłane zdjęcia zostaną wykorzystane do stworzenia kolażu, który zostanie udostępniony 21 marca na naszym profilu na Facebooku oraz na stronie internetowej szkoły.

            Prosimy pamiętać, że wysyłając zdjęcia kolorowych skarpetek, wyrażacie zgodę na ich publikację na naszych portalach. Wasza aktywność i udział są niezwykle ważne, aby pokazać naszą wspólną solidarność i wsparcie dla osób z Zespołem Downa.

            Przyłącz się do nas 21 marca i pokaż, że jesteś częścią tej pięknej inicjatywy solidarności i empatii. Każdy gest ma znaczenie, każde słowo może sprawić, że ktoś poczuje się akceptowany i doceniony. Udostępnij ten post i przekaż dalej.

        • ZAPROSZENIE DO AKCJI: KOLOROWE SKARPETKI NA ZNAK SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI Z ZESPOŁEM DOWNA - 21 MARCA
          • ZAPROSZENIE DO AKCJI: KOLOROWE SKARPETKI NA ZNAK SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI Z ZESPOŁEM DOWNA - 21 MARCA

          • Chcielibyśmy Was serdecznie zachęcić do wzięcia udziału w wyjątkowej akcji solidarności z osobami z Zespołem Downa, która odbędzie się 21 marca.

            W związku z Międzynarodowym Dniem Zespołu Downa pragniemy podjąć działanie, które wyrazi nasze wsparcie oraz szacunek dla tych osób. Dlatego zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do ubrania kolorowych skarpetek 21 marca, jako znak solidarności.

            Każdy gest ma ogromne znaczenie, a nasza wspólna akcja może przyczynić się do budowy świadomości i empatii w naszej społeczności szkolnej. Pokażmy, że nasza szkoła jest miejscem, gdzie każdy jest akceptowany i doceniany!

            Z góry dziękujemy wszystkim za udział w tej pięknej inicjatywie. Pamiętajcie, że każdy z nas może zmienić świat na lepsze!

            Z poważaniem, Samorząd szkolny

        • ZAPROSZENIE NA KIERMASZ WIELKANOCNY
          • ZAPROSZENIE NA KIERMASZ WIELKANOCNY

          • Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że Rada Rodziców serdecznie zaprasza wszystkich na wyjątkowy kiermasz wielkanocny, który odbędzie się w dniu 21 marca 2024 roku w sali gimnastycznej. Naszym celem jest stworzenie niezapomnianej atmosfery pełnej radości i wspólnoty.

            W ramach naszych planów chcielibyśmy zorganizować konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną dla uczniów. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w trakcie kiermaszu, a głosowanie będzie otwarte dla wszystkich obecnych na wydarzeniu. Będzie to doskonała okazja, aby podziwiać kreatywne dzieła naszych uczniów i wybrać swojego faworyta.

            Ponadto, pragniemy zaprosić Państwa do naszej urokliwej kawiarenki, gdzie będziecie mogli delektować się aromatyczną kawą, wyborną herbatą oraz przepysznymi ciastami. To idealne miejsce, aby odpocząć w miłej atmosferze i cieszyć się wyjątkowymi smakami w towarzystwie bliskich oraz przyjaciół.

            Informujemy również, że szczegółowe informacje dotyczące regulaminu konkursu zostaną udostępnione w osobnej informacji.

            Zapewniamy, że nasz kiermasz będzie doskonałą okazją do spędzenia czasu w spokojnej i przyjaznej atmosferze, dzieląc radość wielkanocnych przygotowań z całej społeczności szkolnej. Dołączcie do naszego świętowania i stwórzmy razem niezapomniane wspomnienia!

        • REGULAMIN KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ
          • REGULAMIN KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

            1. Organizator: Konkurs jest organizowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. Wiktora Czapiewskiego w Rekowie Górnym.
            2. Cele konkursu: Celem konkursu jest promowanie kreatywności i umiejętności plastycznych uczniów oraz integracja społeczności szkolnej w czasie świąt wielkanocnych.
            3. Kategorie: Kategoria I: Przedszkole oraz klasy 1-3.  Kategoria II: Klasy 4-8.
            4. Technika: Uczestnicy mogą wykorzystać dowolną technikę przy czym preferowane jest użycie materiałów i surowców pochodzenia naturalnego.
            5. Zasady uczestnictwa: Konkurs jest otwarty dla wszystkich uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. Wiktora Czapiewskiego w Rekowie Górnym. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną palmę do konkursu. Prace muszą być samodzielnie wykonane przez uczestnika. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad etyki i bezpieczeństwa podczas tworzenia palm.
            6. Terminy: Termin zgłaszania prac do konkursu: do 20 marca 2024 roku. Prace prosimy przynosić do Pani Małgorzaty do sekretariatu. Każda Palma musi mieć załączoną kartkę z imieniem i nazwiskiem oraz klasą ucznia. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas kiermaszu wielkanocnego, który odbędzie się w dniu 21 marca 2024 roku.
            7. Ocena prac: Prace zostaną ocenione podczas głosowania na kiermaszu. Głosowanie będzie otwarte dla wszystkich uczestników kiermaszu. Palmę będziemy oceniać pod względem estetyki, kreatywności oraz wykonania.
            8. Nagrody: Dla każdej kategorii przewidziane są nagrody dla trzech najlepszych prac. Wyróżnienia mogą być przyznane również za szczególne osiągnięcia w danej kategorii.
            9. Wyłączenie odpowiedzialności: Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia lub zgubienie prac konkursowych.
            10. Akceptacja regulaminu: Udział w konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu.

            Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną i życzymy powodzenia!

        • CZEKOLADOWE SZALEŃSTWO W SZKOLE!
          • CZEKOLADOWE SZALEŃSTWO W SZKOLE!

          • W dniu 12.03.24 nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą fabrykę czekolady! Wszystko za sprawą wspaniałych warsztatów z robienia czekolady, które poprowadziły Panie Karolina i Gosia z firmy "Urodzinki u Halinki".

            Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak powstają piękne bloki czekoladowe, a następnie samodzielnie je ozdobić. Do dyspozycji były kolorowe posypki, precelki, pianki, żelki i wiele innych słodkich pyszności.

            Każdy mógł stworzyć swoją własną, niepowtarzalną czekoladę. Następnie dzieci zabrały się za tworzenie opakowań. Ich kreatywność nie znała granic! Powstały prawdziwe dzieła sztuki, które z pewnością będą pięknie prezentować.

            Podczas warsztatów Panie prowadzące zdradziły kilka ciekawostek o czekoladzie. Dowiedzieliśmy się między innymi, że największa na świecie tabliczka czekolady waży 5443 kg!

            To był dzień pełen słodkich wrażeń. Dziękujemy Panią Karolinie i Gosi za poprowadzenie fantastycznych warsztatów. Już nie możemy się doczekać, kiedy spróbujemy naszych pysznych czekolad!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Wiktora Czapiewskiego w Rekowie Górnym
      • (+58) 673-85-61
      • ul. Czapiewskiego 1, 84-123 Rekowo Górne 84-123 Rekowo Górne Poland
      • Dyrektor Szkoły Lidia Ceynowa-Krawczyk Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 9:30-10:30
    • Logowanie