• DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

• W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka.

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i Dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia.

• PUCKIE SPOTKANIA KOLĘDNICZE

• W piątek 13 stycznia odbyły się w Żelistrzewie Puckie Spotkania Kolędnicze. W konkursie wzięło udział osiem zespołów kolędniczych z Gminy Puck. Jednak to nasi uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności i zajęli I MIEJSCE! Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby opłaciły się i zostały docenione przez publiczność i jury.

Miło nam również przekazać, że Panie Anna Detlaf oraz Aleksandra Bodnar prowadzące Szkolne Koło Teatralne otrzymały nagrodę za najlepszą reżyserię i aranżację.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

• ŚWIĄTECZNE KARTKI W JĘZYKU ANGIELSKIM

• Pozostając w świąteczno-noworocznym nastroju, przedstawiamy przepiękne świąteczne kartki w języku angielskim, wykonane przez naszych uczniów. Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie, zostaną nagrodzeni ocenami celującymi z j.angielskiego oraz pozytywnymi uwagami. Serdecznie gratulujemy!

• PRACE PLASTYCZNE NASZYCH DZIECI – TWARZE KLAUNÓW I KALENDARZE

• W świetlicy szkolnej urządziliśmy sobie mini zabawę połączoną z twórczością plastyczną. Zrobiliśmy wesołe klauny i kalendarze własnej roboty na rok 2023.

Do wykonania klauna potrzebujemy nożyczki, klej, kawałek kolorowej kartki i coś do rysowania i ozdabia np. flamastry, pastele, kredki, kolorowe kółeczka, cekiny, pompony. Najważniejsza jest kartka A4 z bloku rysunkowego. Z niej powstanie głowa i czapka klauna. Wystarczą 4 kroki, żeby to zrobić.

1. Zaginamy kartkę tak, żeby powstał kwadrat i odcinamy niepotrzebną część.

2. Rozkładamy kartkę i kładziemy ją przed sobą tak, żeby widzieć romb.

3. Zaginamy jeden bok do środka.

4. Zaginamy drugi bok do środka, rogi czapeczki na zewnątrz.

Teraz możemy rysować i ozdabiać! Zaczynamy od buźki. Rysujemy oczy, roześmiane usta i przyklejamy nos- najlepiej użyć pompon. Następnie ozdabiamy czapeczkę. Niech to będzie feeria barw i wspaniała zabawa, tak jak przystało na karnawał. Może użyjecie też cekinów i brokatu? To od małego twórcy i dostępności materiałów zależy, czy czapeczka będzie pomalowana kredkami, flamastrami, czy będzie w pasy, romby, a może esy-floresy. Zupełna dowolność i karnawałowe szaleństwo 🙂 Nie możemy zapomnieć o kolorowych włosach, które będą wystawać z boku czapeczki klauna. W tym celu, z kolorowej kartki wycinamy dwie “chmurki’ i przyklejamy je od tyłu.

Nasze dzieci świetnie się bawiły, tworząc swoje klauny. Taka twórcza praca rozwija kreatywność, zmysł estetyczny, a także sprawność manualną. Kolorowanie, przyklejanie, wycinanie i zaginanie kartki usprawniają dłonie i palce dziecka. Koordynatorem i pomysłodawcą tych pięknych prac była Pani Beata B. Czekamy na następne takie super pomysły 🙂🙂🙂.