ZABAWY Z KROPELKAMI WODY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
Główną formą działalności dziecka w wieku przedszkolnym jest zabawa. To jeden z najważniejszych przejawów aktywności dziecka. Jest istotnym czynnikiem wspomagającym wszechstronny rozwój młodego człowieka. Spełnia ona w tym okresie różnorodne funkcje i zadania. Umożliwia m.in. zdobywanie doświadczeń oraz umiejętności w działaniu. Dzięki zabawie dziecko uczy się lepiej rozumieć otaczający świat i samego siebie. Wpływa na rozwój procesów poznawczych (w szczególności na uwagę, postrzeganie, pamięć, wyobraźnię, myślenie). Dziecko poprzez zabawę w sposób dla niego przyjemny nabywa niezbędne kompetencje do lepszego funkcjonowania w życiu codziennym. Pozwala poznawać świat a także go zrozumieć. Wpływa również na sferę emocjonalno – motywacyjną oraz kształtowanie osobowości. Nauczycielka, chcąc wesprzeć rozwój swoich wychowanków poprzez nieustanne budzenie ich zainteresowań, zaproponowała intrygu
AKCJA: UBIERZ SIĘ NA NIEBIESKO I RÓŻOWO DLA ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU!
Drodzy Uczniowie,
Zachęcamy wszystkich do dołączenia do naszej akcji - ubierz się na niebiesko lub różowo. Kolory te symbolizują fakt, że autyzm dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.
„MALI BADACZE Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO” – EKSPERYMENTY Z WODĄ
Eksperymenty dla dzieci z wodą mogą być niezwykle pouczające. Woda otacza nas w wieloraki sposób. Jest najbardziej rozpowszechnionym, najbardziej znanym i jednocześnie najbardziej zagadkowym płynem na Ziemi. Jej właściwości znacznie odbiegają od właściwości innych substancji o podobnej budowie. Dzieci z oddziału przedszkolnego zamieniły się w badaczy i wykonywały różnorodne eksperymenty z wodą. Poznały podstawowe prawa fizyczne, które rządzą zachowaniem płynów. Zgłębiły wiedzę na temat trzech stanów skupienia wody. Wykonały kilka doświadczeń, w których woda wystąpiła jako ciecz, ciało stałe – lód, w stanie gazowym – para wodna. Dowiedziały się, że taka sama ilość wody zajmuję inną powierzchnię w pojemnikach o różnych kształtach. Mali badacze przelewali, porównywali, wnioskowali… Dzieci sprawdzały jakie produkty rozpuszczają się w wodzie ( np. sól, cukier, kostki lodu itd.). Nauczycielka
WIELKANOC W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
Wielkanoc to czas radości. Jest wyjątkowym i pięknym okresem, łączącym ze sobą budzącą się na nowo przyrodę z obrzędami religijnymi i ludowymi tradycjami. O tym, co dzieje się w polskiej tradycji od Niedzieli Palmowej do Lanego Poniedziałku dzieci dowiedziały się z gazetki ściennej pt. ,, Zwyczaje wielkanocne’’. Wiedzę, którą zdobyły podczas różnorodnych zajęć pobudzających rozwój poznawczy sprawdziły w quizie wielkanocnym poprzez specjalnie przygotowane zadania. Szczególne miejsce zajmowało jajko, które było poznawane za pomocą różnych zmysłów. Dzieci samodzielnie ułożyły napis z rozsypanki literowej, tworząc wyraz JAJKO. Odkrywały zawartość koszyczka wielkanocnego, poznając przy tym symbolikę wkładanych produktów. W myśl kultywowania wśród kolejnych pokoleń tradycji świątecznych związanych z Wielkanocą dzieci wykonywały różnorodne dekoracje świąteczne. Z wielkim zapałem z masy solnej w
III EDYCJA AKCJI „PODZIEL SIĘ RADOŚCIĄ” – AKCJA POLEGAŁA NA WYKONANIU KARTEK NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE 2024 R.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, chcielibyśmy podzielić się serdecznymi wieściami z Szkoły Podstawowej im. Wiktora Czapiewskiego w Rekowie Górnym. Jest to dla nas ogromny sukces, za który chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym uczniom, nauczycielom oraz społeczności lokalnej.
WIELKANOCNE WARSZTATY KREATYWNOŚCI W KLASIE 1: PALMY, KARTKI, OWIES I ZAJĄCZEK
Warsztaty wielkanocne w klasie 1 były prawdziwą ucztą dla wyobraźni i kreatywności dzieci. Przed świętami Wielkiej Nocy nasza klasa zamieniła się w barwne warsztaty, gdzie każdy mógł wyrazić swoje talent artystyczny i uczyć się tradycji związanych z tym wyjątkowym czasem.
Na początek dzieci zajęły się tworzeniem palm wielkanocnych. Z papieru, gałązek i kolorowych wstążek powstawały prawdziwe dzieła sztuki, które potem ozdobiły nasze domy. To było fascynujące doświadczenie, które łączyło w sobie zarówno naukę, jak i zabawę.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU
27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. To wspólne święto ludzi sceny i widzów. Z tej okazji uczniowie klasy czwartej naszej szkoły przygotowali przedstawienie pt. „Legenda o warszawskim Bazyliszku” i wystąpili przed społecznością uczniowską na szkolnej scenie. Sztuka bardzo się wszystkim podobała. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
TWÓRCZE ZAJĘCIA KRAWIECKIE NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ
Podczas zajęć na szkolnej świetlicy dzieci uczą się szycia, korzystając z igły i nitki, tworząc piękne dzieła. Cały proces odbywa się pod czujną opieką Pani Anny G., która nie tylko kieruje nimi w technicznych aspektach szycia, lecz również inspiruje ich do tworzenia własnych, wyjątkowych projektów.
SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY DLA PERSONELU SZKOLNEGO
W dniu 25 marca 2024 roku w naszej szkole miało miejsce ważne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, skierowane do wszystkich nauczycieli i pracowników placówki. Celem tego szkolenia było zapewnienie, że personel szkolny jest przygotowany do udzielenia natychmiastowej pomocy w przypadku nagłych wypadków lub sytuacji kryzysowych, które mogą wystąpić w środowisku szkolnym.
WYJAZD NA MECZ DO TRÓJMIASTA
To już mała (a może całkiem spora) tradycja, że uczniowie języka kaszubskiego biorą udział w dorocznym konkursie plastycznym, a w jego finale w wielkim Meczu Kaszubskim, organizowanych przez Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie i firmę Trefl. Tegorocznym patronem konkursu i całego roku w ZK-P jest ks. Hilary Jastak - pierwszy kapelan Solidarności, żołnierz AK, dyrektor Caritasu, organizator sierocińców i pomocy potrzebującym, budowniczy kościoła w Gdyni.
KONKURS O ŚWIĘTYM WOJCIECHU
REGULAMIN ARCHIDIECEZJALNEGO KONKURSU PT. „ŚLADAMI ŚWIĘTEGO WOJCIECHA – NASZA DROGA WIARY”
Poprzez Uczestników Konkursu rozumie się zespoły projektowe liczące max. 10 uczniów w następujących kategoriach konkursowych:
I kategoria - dzieci uczęszczające do przedszkola.
II kategoria - uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej.
PODZIĘKOWANIE ZA SOLIDARNOŚĆ: WSPÓLNIE ZDOBYLIŚMY SERCA
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przesłali nam swoje zdjęcia i w ten sposób solidaryzowali się z ludźmi z Zespołem Downa. Wasz udział sprawił, że nasza inicjatywa stała się jeszcze bardziej wyjątkowa i pełna wartości. Razem pokazaliśmy, jak istotna jest empatia oraz wsparcie dla wszystkich członków naszej społeczności. Jeszcze raz dziękujemy za Waszą hojność i zaangażowanie!
„MALI BADACZE Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO – EKSPERYMENTY Z LODEM.’’
Dziecko czerpie wiedzę o świecie z najbliższego otoczenia. Zadaniem dorosłych jest tworzenie odpowiednich warunków i zachęcanie go do wnikliwych obserwacji. Pod koniec kalendarzowej zimy w oddziale przedszkolnym przeprowadziliśmy wiele badań i eksperymentów z wodą oraz lodem. Zima sprzyja takim aktywnościom, tym bardziej, że niedawno odkrywaliśmy tajemnice Ziemi. Stąd też nasza inspiracja lodowa... Dzieci zamieniły się w dociekliwych badaczy. Najpierw przedszkolaki klasyfikowały przedmioty przyniesione z domu zgodnie z trzema stanami skupienia substancji w przyrodzie. Dowiedziały się, że istnieją ciała stałe, płynne i gazowe. Zastanawiały się skąd się bierze lód i jakim jest ciałem? Same wyprodukowały kostki lodu, aby przeprowadzić doświadczenia. Swoje hipotezy dzieci skonfrontowały z materiałem filmowym ,,Sprawdzamy stany skupienia – Ukochane Eksperymenty’’. Następnie dogłębnie zbadały
TĘTNIĄCE ŻYCIEM ŚWIĘTO WIELKANOCNE: KIERMASZ I KONKURS PALM
W dniu 21 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się niezwykły kiermasz wielkanocny, zorganizowany dzięki staraniom i zaangażowaniu Rady Rodziców. Wydarzenie to było prawdziwym świętem kreatywności i tradycji, które przyciągnęło uczestników z różnych grup wiekowych.
Na kiermaszu można było znaleźć różnorodne ozdoby wielkanocne oraz piękne palmy przygotowane przez uczniów i rodziców. Konkurs na najpiękniejszą palmę wzbudził ogromne zainteresowanie i zaangażowanie uczestników. Rywalizacja była zacięta, a każda praca emanowała wiosennym urokiem i radością.
GMINNY KONKURS RECYTATORSKI
19 marca 2023 r. w Żelistrzewie odbył się Gminny Turniej Recytatorski i Poezji Śpiewanej. Jury oceniało recytację uczestników w trzech kategoriach (klasy I - III, IV - VI, VII - VIII) oraz w Turnieju Poezji Śpiewanej. Marcelina Kąkol zajęła II miejsce w kategorii poezji śpiewanej. W kategorii klas IV - VI Liliana Rysmanowska otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.
WARSZTATY KLASA 2
W przedostatnim tygodniu przed świętami wielkanocnymi w klasie 2 odbyły się zajęcia praktyczne podczas których dzieci wykonały palmy wielkanocne. Dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowywały palemki, które zabiorą ze sobą w Niedzielę Palmową do kościoła. Uwielbiamy takie zajęcia.
PRZYWITANIE WIOSNY W KLASACH 0 - 3
Wiosna to czas , kiedy wszystko budzi się do życia, świat z dnia na dzień robi się kolorowy. 21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie klas I-III pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowywała wiosenne stroje i dekoracje. Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło.Punktem kulminacyjnym wiosennego święta było spotkanie z przedszkolakami z oddziału przedszkolnego , którzy przygotowali piękną Marzannę. W kolorowym korowodzie z Marzanną przy dźwiękach instrumentów perkusyjnych i głośnych kocich okrzykach, dzieci wyruszyły na plac przedszkolny, by pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Dzieci wspólnie odśpiewały piosenkę o wiośnie" Maszeruje Wiosn
TĘCZA NA STOPACH: INICJATYWA KOLOROWYCH SKARPETEK W SZKOLE - WYRAZ SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI Z ZESPOŁEM DOWNA
W dniu 21 marca 2024 roku w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa inicjatywa "Kolorowe Skarpetki", będąca wyrazem solidarności z osobami z Zespołem Downa. Z tej okazji uczniowie włożyli różnokolorowe, niepasujące do pary skarpetki, manifestując swoje wsparcie i zrozumienie dla tych osób.
Wspaniałą inicjatywę wspierał Samorząd Uczniowski, który przygotował gazetkę na korytarzu, poświęconą temu wydarzeniu. Szczególnie godna uwagi była klasa 1, wraz z panią wychowawczynią, która również zorganizowała własną gazetkę na ten temat w swojej sali lekcyjnej.
TANGRAMOWE WYZWANIE: MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY 2024
Dnia 21 marca 2024 roku w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie - międzynarodowy konkurs matematyczny. Wzięło w nim udział 13 uczniów, począwszy od klasy II aż do klasy VI. Konkurs, znany jako Kangur Matematyczny 2024, zgromadził utalentowanych matematyków z różnych klas.
Każdy uczestnik tego prestiżowego konkursu został uhonorowany wyjątkowym upominkiem - tangramem chińskim. To symboliczne wyróżnienie stanowiło nie tylko nagrodę za trud włożony w przygotowania do konkursu, ale również zachętę do dalszego rozwijania swoich umiejętności matematycznych.
Logowanie
Godziny dzwonków
Piątek 04.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych