• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W KAPLICY ŚW. HUBERTA
          • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W KAPLICY ŚW. HUBERTA

          • W dniach 27 – 29 marca 2023 roku w naszej kaplicy odbyły się rekolekcje wielkopostne. Pierwszy dzień rekolekcji rozpoczął się wspólną modlitwą uczniów i nauczycieli. Ksiądz Krystian przypomniał nam, że Pan Bóg zostawił nam pięć najważniejszych spraw o których każdy człowiek powinien pamiętać. W drugim dniu kaznodzieja powiedział uczniom o znakach, w których możemy dostrzec miłość Boga. Trzeciego dnia rekolekcji wszyscy razem przeżyliśmy wspólny rachunek sumienia połączony ze spowiedzią wielkopostną. Centrum i szczytem naszych rekolekcji była wspólnie przeżyta Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Proboszcza, który zachęcał do trwania w modlitwie i wchodzenia w głąb naszego człowieczeństwa i naszego chrześcijaństwa. Na zakończenie rekolekcji ksiądz rekolekcjonista życzył wszystkim wytrwałego podążania za Jezusem, a jeżeli zdarzą się nam upadki, to jak najszybszego powstawania z grzechów. W imieniu całej szkoły dziękujemy księdzu Krystianowi za wygłoszone Słowo Boże, życząc obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej w życiu kapłańskim. Rekolekcje wielkopostne prowadził ks. Krystian Krepel – w parafii Św. Karola Boromeusz

        • WYKONYWANIE ZDROWYCH KANAPEK - PYCHOTKA!
          • WYKONYWANIE ZDROWYCH KANAPEK - PYCHOTKA!

          • We wtorek uczniowie klasy 2 przygotowywali sobie drugie śniadanie. Wszyscy zwrócili uwagę na produkty, które zawiera piramida zdrowego żywienia i które będą smaczne na ich kanapkach. Do drugiego śniadania dzieci również  chętnie zjadają zdrowe przekąski, które otrzymujemy z programu Warzywa i owoce w szkole. 

        • DZIAŁAMY NA SZKOLNEJ ŚWIETLICY – ROBIMY PALMY!
          • DZIAŁAMY NA SZKOLNEJ ŚWIETLICY – ROBIMY PALMY!

          • Święta Wielkanocne to magiczny czas. Palma to tradycyjny symbol Niedzieli Palmowej. Nasi uczniowie z pomocą Pań próbowały udekorować palmę wielkanocną oraz wzbogaciły swoją wiedzę o nowe wiadomości związane z tradycją Świąt Wielkanocnych. 

        • POWITANIE WIOSNY - KL.0
          • POWITANIE WIOSNY - KL.0

          • 21 marca dzieci z oddziału przedszkolnego włączyły się do szkolnego konkursu na najciekawsze przebranie wiosenne lub kapelusz Pani Wiosny oraz wzięły udział w wiosennym pokazie mody. Stroje były przepiękne, bardzo pomysłowe i kreatywne. Dzieci za włożony wysiłek zostały nagrodzone. Ponadto dzieci zapoznały się z ludowym zwyczajem związanym z pożegnaniem zimy. Zgodnie z podaniami, by nastała wiosna, należało uśmiercić Marzannę, którą utożsamiano z zimą. Śmierć Marzanny zgodnie z ludowymi wierzeniami oznaczała budzenie się przyrody do życia, a więc początek wiosny.  Symbolem marzanny była kukła, którą starosłowiańskim zwyczajem palono lub topiono. Wierzono, że obrzęd ten to pewnego rodzaju ofiara mająca zapewnić przyszły urodzaj. Wszędzie marzanna wygląda podobnie – jest kukłą ze słomy ubraną w łachmany lub lokalny strój ludowy, ozdobioną koralami i wstążkami. Najczęściej kukła nadziana jest na kij, dzięki czemu łatwiej ją trzymać w górze.

            Potem przedszkolaki wraz z innymi uczniami szkoły, barwnym korowodem udały się na spacer z Marzanną w pobliżu szkoły, aby przegonić złą zimę i przywitać długo wyczekiwaną wiosnę. Za pomocą rymowanki nawoływały do przyjścia wiosny i pożegnania zimy. Przywitały wiosnę wesołą piosenką ,,Maszeruje wiosna”.

        • Uwierz w siebie!!!
          • Uwierz w siebie!!!

          • W piątek 24.03.2023 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty „Uwierz w siebie” dla uczniów klas VII i VIII prowadzone przez pracowników Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Pucku. Zajęcia miały na celu wspieranie w budowaniu pozytywnego i adekwatnego obrazu własnej osoby, kształtowanie umiejętności dostrzegania pozytywnych cech, mocnych stron, zdolności i sukcesów u siebie i innych oraz stwarzanie sytuacji do twórczego myślenia, efektywnej komunikacji interpersonalnej i współpracy. Warsztaty zawierały również elementy doradztwa zawodowego, wskazano na ważne aspekty związane z wyborem szkoły ponadpodstawowej.

        • ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W  III OGÓLNOPOLSKIM LITERACKO-PLASTYCZNYM KONKURSIE
          • ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W III OGÓLNOPOLSKIM LITERACKO-PLASTYCZNYM KONKURSIE

          • Regulamin

            1. Temat: „(Nie) obecność prymasa Wyszyńskiego w życiu religijno – społecznym Polaków w latach jego  internowania”
            2. Uczestnicy konkursu: Uczniowie klas VI - VIII szkoły podstawowej.
            3. Warunki konkursu: warunkiem uczestnictwa jest wykonanie przez ucznia pracy plastycznej lub napisanie wiersza zgodnie z tematem konkursu, forma wiersza dowolna,  objętość  -  minimum 10 wersów, praca plastyczna  wykonana w formacie A3, dowolną techniką, prace poetyckie powinny być dostarczone w formie wydruku komputerowego oraz na nośniku elektronicznym CD, prace plastyczne powinny być dostarczone w oryginale, prace  konkursowe powinny być opisane na odwrocie drukowanym pismem wg wzoru:  imię i nazwisko autora, klasa, adres szkoły, imię i nazwisko opiekuna, e – mail opiekuna (ewentualnie nr tel.), prace nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane.
            4. Termin zgłaszania prac konkursowych: prace należy dostarczyć do dnia 24.04.2023 r. (wraz ze zgodą rodzica/ opiekuna prawnego – zał. 1) do Pana Mateusza. Zgodę na udział w konkursie można uzyskać u Pana Mateusza.
            5. Kryteria oceny prac: zgodność z tematem, wartość merytoryczna pracy,interpretacja własna tematu, oryginalność, walory twórcze, ogólny wyraz artystyczny, estetyka i wkład pracy (praca plastyczna), poprawność stylistyczna, językowa, ortograficzna (wiersz).

            Zapraszam wszystkich uczniów do udziału w naszym konkursie

            Z poważaniem

            Mateusz Majka

        • Witaj Wiosno!!
          • Witaj Wiosno!!

          • Dzisiaj ucziowie klas 0-4 powitali wiosnę. Odbył się pokaz mody wiosennej, były tańce i śpiewy. Na koniec wyruszyliśmy kolorowym i wesołym pochodem ulicami naszej miejscowości. Zapraszamy do obejrzenia relacji z dzisiejszeo dnia.

        • Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości
          • Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości

          • W poniedziałek uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w ogólnopolskiej lekcji online, realizowanej w ramach Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości. Lekcję poprowadzili Elżbieta Czetwertyńska - Prezes Zarządu City Handlowy i Waldemar Zbytek - Prezes Zarządu Warszawski Instytut Bankowości. Dzięki udziałowi w spotkaniu uczniowie dowiedzieli się m.in. jak wygląda praca w banku, jakie kwalifikacje i cechy osobowości powinni posiadać kandydaci zainteresowani pracą w banku oraz dlaczego warto podjąć pracę w bankowości.

        • 21 MARCA - ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA
          • 21 MARCA - ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

          • Światowy Dzień Zespołu Downa nie bez przyczyny wyznaczono na 21 marca. Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Kolorowe skarpetki to symbol solidarności z chorymi. Dopełnieniem obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest założenie dwóch niepasujących skarpetek, symbolizujących niedopasowane chromosomy. W ten sposób uczniowie ze szkoły i świetlicy pokazali, że integrują się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.

        • OLIMPIADA ZDROWIA PCK Z BIEDRONKĄ
          • OLIMPIADA ZDROWIA PCK Z BIEDRONKĄ

          • – To już 30. edycja Olimpiady, dzięki której Polski Czerwony Krzyż promuje wśród młodzieży potrzebę dbania o własne zdrowie i środowisko naturalne. Przez 29 lat w Olimpiadzie wzięło udział prawie 1 200 000 uczniów. Ta edycja będzie wyjątkowa – oddajemy do użytku szkół i uczniów nową stronę Olimpiady, przez co ułatwiamy dostęp do materiałów edukacyjnych – mówi Michał Mikołajczyk, członek Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża.

            Olimpiada Zdrowia PCK to konkurs przeznaczony dla uczniów klas 6 – 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich. Konkurs składa się z czterech etapów szkolnego, rejonowego (powiatowego), okręgowego (wojewódzkiego) i finału. Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy rozwiązują test wiedzy obejmujący zagadnienia związane z promocją zdrowia, zdrowym stylem życia, zdrowym żywieniem, promowaniem aktywności fizycznej, ekologii, a także przeciwdziałaniem marnowaniu żywności i surowców. Każdego roku w Olimpiadzie bierze udział na wszystkich etapach prawie 40 000 osób.

            W 2023 r. odbywa się jubileuszowa 30 edycja Olimpiady Zdrowia PCK. Z tej okazji zyskuje ona nowy wymiar – rekrutacja, kolejne etapy i materiały merytoryczne zostają przeniesione do Internetu na stronę https://olimpiadazdrowiapck.pl/. Pierwszy raz w historii projektu przeprowadzona zostanie rekrutacja ogólnopolska na tak dużą skalę. Pierwszego marca zaproszenie do udziału w projekcie otrzymało ponad 17 tysięcy szkół. Pod koniec marca odbędzie się pierwszy etap w szkołach (27 – 31 marca), w kolejnych miesiącach etap rejonowy i okręgowy. Tuż przed końcem roku szkolnego (16 – 18 czerwca) finaliści przystąpią do rywalizacji o indeks na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi lub Uniwersytecie Opolskim.

        • POMORSKA LIGA ZADANIOWA
          • POMORSKA LIGA ZADANIOWA

          • Z radością informujemy o kolejnym sukcesie ucznia klasy VIII naszej szkoły - Bartosza Wieczorka, który zajął I miejsce i uzyskał tytuł LAUREATA etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z matematyki organizowanej w ramach projektu Zdolni z Pomorza. Serdecznie gratulujemy Bartkowi i życzymy mu dalszych sukcesów.

        • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI
          • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

          • Dnia 7 marca 2023 r. w Żelistrzewie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Jury oceniało recytację w trzech kategoriach wiekowych (klasy I – III, IV – VI i VII – VIII). W konkursie wzięło udział łącznie około 60 uczestników ze szkół podstawowych Gminy Puck. Sześcioro naszych uczniów pod opieką p. Aleksandry Bodnar pojechało reprezentować Rekowo Górne i wrócili z dwiema nagrodami.

            W kategorii klas I – III Karina Groenwald z klasy trzeciej zajęła II miejsce.

            W kategorii klas IV – VI również II miejsce zdobyła Liliana Rysmanowska z klasy piątej.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i bardzo dziękujemy pozostałym uczestnikom konkursu!

        • DZIEŃ KOBIET - KL.0
          • DZIEŃ KOBIET - KL.0

          • 8 marca to świetna  okazja, aby zaaranżować ciekawe zajęcia dla dzieci  z oddziału przedszkolnego i jednocześnie docenić płeć piękna i jej podziękować. Skoro tego dnia obchodzimy Dzień Kobiet, to dziewczynki znalazły się na piedestale. Miło było zorganizować dla nich Wybory Mini Miss Przedszkolaków. Zabawy, które przybrały formę konkursów, quizów  i zagadek zostały poprzedzone rozmową o roli kobiety w rodzinie, w pracy i w szerszej społeczności. Dzieci określały cechy dżentelmena. Ponadto dziewczynki wcieliły się w role księżniczek i modelek, prezentując się na ,,czerwonym dywanie’’. Chłopcy z grupy stanowili jury i pomagali nauczycielce przyznawać poszczególne tytuły w różnych kategoriach: Najbardziej Roześmiana Miss, Miss Równowagi, Najbardziej Rozskakana Miss, Miss Najdłuższego Kucyka, Najbardziej Rozśpiewana Miss, Miss Zgadywanek, Miss Szybkości oraz Miss Najszybszego Liczenia. Każda młoda dama mogła wykazać się wiedzą oraz różnorodnymi umiejętnościami. Przyjemnym sposobem na świętowanie było wyczarowywanie kreatywnych fryzur i makijaży, a także  wspólne tworzenie własnoręcznych laurek na Dzień Kobiet, którymi dzieciaki obdarowały swoje mamusie i wybrane kobiety. Na zakończenie wszystkim dzieciom wręczono wspaniałe upominki przygotowane przez rodziców.

            Należy podkreślić, że tradycja Dnia Kobiet jest obecna w naszej kulturze  i warto  świętować ten dzień, gdyż może być chwilą nie tylko radości i odprężenia, okazją do spędzenia miłego dnia, ale także pretekstem do zaangażowania dzieci do myślenia o innych.

            Wszystkim kobietom małym i dużym życzymy z tej okazji uśmiechu, radości, poczucia się wyjątkowymi. I żeby nigdy nie traciły wiary w siebie.

        • Europejski Dzień Logopedy
          • Europejski Dzień Logopedy

          • Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca. W Polsce święto to jest obchodzone od 2007r. Dzień ten ma za zadanie uhonorować wszystkich pracujących nad dykcją, wymową i poprawnym wysławianiem się. Z tej okazji w naszej szkole logopeda szkolny i jednocześnie wychowawczyni klasy pierwszej zorganizowała zajęcia logopedyczne w swojej klasie. Uczniowie dowiedzieli się jaka jest rola logopedy w szkole, a te dzieci, które nie uczestniczą w terapii logopedycznej, miały okazje zobaczyć w jaki sposób są prowadzone zajęcia i na co należy zwrócić uwagę, aby poprawnie mówić. Przeprowadzone ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne na tyle spodobały się pierwszakom,  że  będą kontynuowane nie tylko podczas stałych zajęć logopedycznych, ale i podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej.

        • EASTER IS COMING!
          • EASTER IS COMING!

          • Zapraszamy wszystkich uczniów klas I-VIII do udziału w Wielkanocnym Konkursie Języka Angielskiego „Easter is coming!”.

            Zadania konkursowe zostały przydzielone w zależności od grup wiekowych:

            - klasy I – III – przygotowanie angielsko – polskiego słowniczka obrazkowego przedstawiającego słowa związane z Wielkanocą.

            - klasy IV – V – przygotowanie pracy plastycznej prezentującej znaczenie trzech wybranych idiomów związanych z Wielkanocą.

            - klasy VII – VIII – przygotowanie komiksu świątecznego, który swą treścią nawiązuje do tradycji wielkanocnych i zawiera słownictwo świąteczne.

            Technika oraz format konkursowych prac są dowolne.

            Prace należy składać u nauczycieli języka angielskiego do 31 marca.

            Wyróżnione prace zostaną nagrodzone ocenami celującymi z j. angielskiego.

            Zachęcamy do udziału!

             

        • Na pokładzie i  za sterem  robota medycznego  da Vinci. Uniwersyteckie Centrum Medyczne w Gdańsku
          • Na pokładzie i za sterem robota medycznego da Vinci. Uniwersyteckie Centrum Medyczne w Gdańsku

          • Współczesne nowoczesne narzędzia, metody i systemy technologii informatycznej na stałe już weszły do kanonu środków wykorzystywanych przez nauczycieli. Aby pozwolić dzieciom osiągać dużo lepsze wyniki edukacyjne oraz poprawić efektywność procesu dydaktycznego powinniśmy my nauczyciele ciągle się dokształcać i uczyć zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój nowoczesnej edukacji informatycznej. 

            Nasza nauczycielka biologii, informatyki i robotyki Agnieszka Krawczyk pod okiem najlepszych specjalistów od medycyny nieinwazyjnej uczestniczyła w szkoleniu. Podziękowania dla Pana Adama Sudoł, Z-cy  Dyrektora Naczelnego  Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku ds logistyki medycznej za możliwość odbycia szkolenia oraz dla Pani Moniki Łęgosz, Kierownika Bloku Operacyjnego Centrum Klinicznego oraz całemu  personelowi technicznemu  za przeprowadzenie  szkolenia, pomoc i cudowną opiekę oraz atmosferę.

            Zapraszam do fotorelacji i spotkania  z robotem da Vinci, przyszłością robotyki chirurgicznej.

            Pozdrawiam,

            Agnieszka Krawczyk

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Wiktora Czapiewskiego w Rekowie Górnym
      • (+58) 673-85-61
      • ul. Czapiewskiego 1, 84-123 Rekowo Górne 84-123 Rekowo Górne Poland
      • Dyrektor Szkoły Lidia Ceynowa-Krawczyk Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 9:30-10:30
    • Logowanie