• AKCJA - SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW 2

• Szanowni Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele Szkoły Podstawowej im. Wiktora Czapiewskiego w Rekowie Górnym,

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że już w nadchodzący piątek, 1 września, rozpoczynamy oficjalnie II edycję akcji "Szkoła Pełne Talentów".

W tym roku mamy do Was gorącą prośbę i wielką nadzieję, że dołączycie do nas w zbieraniu "Talenciaków". Wasze zaangażowanie jest kluczowe w osiągnięciu naszych celów.

Świadomie zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że sami nie zdołamy osiągnąć tak wielkiego wynikiu. To tylko wspólnymi siłami jesteśmy w stanie dokonać czegoś naprawdę wielkiego dla naszej pięknej szkoły.

Miniony rok przyniósł niezliczone emocje i niesamowite nagrody, dzięki zaangażowaniu każdego z Was. Teraz stajemy ponownie przed wyzwaniem i apelujemy o Waszą pomoc. Nasza szkoła jest miejscem, w którym każda darowizna ma ogromne znaczenie. Dlatego też przed naszą szkołą znajdziecie specjalnie przygotowane pudełka, które pozwolą Wam przekazać zebrane "Talenciaki". Pudełka te umieszczone są przed wejściem do szkoły, w oddziale przedszkolnym oraz w sekretariacie. To miejsca, w których Wasze wsparcie staje się częścią naszego wspólnego sukcesu.

Nie tylko fizycznie możecie przekazać swoje "Talenciaki", ale także wirtualnie! Na dedykowanej stronie projektu będziecie mieli możliwość aktywowania "Talenciaków" za pomocą kodu numerycznego lub poprzez zeskanowanie unikalnego kodu QR, który znajdziecie na każdym z nich. Dodatkowo, będziecie mogli przypisać swoje darowizny do naszej zarejestrowanej szkoły, co znacząco przyczyni się do naszego udziału w akcji.

Dziękujemy Wam serdecznie za Waszą pomoc. Wasza zaangażowana postawa ma dla nas ogromne znaczenie. Razem możemy tworzyć coś niezwykłego, co przyniesie wiele radości i dumy naszej społeczności. Akcja "Szkoła Pełne Talentów 2" trwa do 5 listopada 2023 roku, dając nam mnóstwo czasu na osiągnięcie wspólnych celów.

Razem jesteśmy silniejsi. Razem jesteśmy w stanie dokonać rzeczy wielkich. Dziękujemy za gotowość do pomocy i za to, że możemy liczyć na Waszą obecność w tej pięknej inicjatywie.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• Z niecierpliwością oczekiwane Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 już niebawem nadejdzie. W dniu 04 września br., o godzinie 9:45, społeczność szkolna spotka się w budynku szkoły, by uczcić ten doniosły moment. Ta wyjątkowa inauguracja roku niesie ze sobą obietnicę nowych możliwości, przygód i zdobywania wiedzy.

Wartościowe wydarzenia tego dnia rozpoczną się jeszcze wcześniej, bowiem o godzinie 9:00 w urokliwej kaplicy w Rekowie Górnym odbędzie się uroczysta msza święta. To chwila refleksji i modlitwy, która wniesie duchowy wymiar w to ważne wydarzenie. Wspólne spotkanie w kaplicy z pewnością umocni więzi wśród uczestników i zainspiruje na nadchodzący rok szkolny.

Po uroczystości religijnej, społeczność szkolna przeniesie się do budynku szkoły, gdzie odbędzie się oficjalne uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Ceremonia ta stanowić będzie punkt wyjścia do kolejnych miesięcy pełnych nauki, rozwoju osobistego i wspólnych przedsięwzięć.

Po zakończeniu uroczystości inaugurującej, uczniowie wraz z wychowawcami przejdą do swoich sal lekcyjnych na specjalne spotkanie informacyjne. To doskonała okazja, aby poznać nowych kolegów i koleżanki, omówić zasady oraz cele stojące przed społecznością szkolną w nadchodzącym roku.

Cały ten dzień niesie ze sobą wyjątkowy ładunek emocji, oczekiwań i nadziei. Rozpoczęcie roku szkolnego to czas nowych początków, a jednocześnie podsumowanie wysiłku włożonego w minionym okresie. Niech ta inauguracja przyniesie obfitość sukcesów, ciekawych wyzwań i inspirujących doświadczeń wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły.