• Życzenia z okazji Dnia Dziecka

• Drogie Dzieci:)

Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień był wyjątkowy i pełen przygód. Wypełniajcie każdą mijającą chwilę tak, aby we wspomnieniach dawała Wam dużo radości. Czerpcie energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych. Szukajcie w sobie siły, entuzjazmu i radości. Pozostańcie dziećmi i cieszcie się dzieciństwem. Niech jest najlepsze i trwa jak najdłużej. Nie dorastajcie za szybko, cieszcie się każdym dniem, dokąd beztroska jest Waszym przywilejem.

Dyrekcja,

grono pedagogiczne i pracownicy szkoły

• ZDJĘCIA W NASZEJ SZKOLE

• W poniedziałek 29 maja w szkole będzie wykonywana sesja zdjęciowa przez firmę Mawi. Zdjęcia będą wykonywane od godziny 10.30. Zaczniemy od uczniów klas najmłodszych.

• DZIEŃ ZIEMI - kl.0

• Dzień Ziemi stał się impulsem do kreatywnych działań językowych, matematycznych, przyrodniczych, ruchowych, muzycznych i plastycznych. Cykl zajęć w oddziale przedszkolnym miał na celu kształtowanie zachowań proekologicznych, budowanie odpowiedzialności za naszą planetę z myślą o przyszłych pokoleniach. Dzieci współtworzyły gazetkę ścienną, układając z rozsypanki wyrazowej napis DBAMY O NASZĄ PLANETĘ oraz indywidualnie tworząc z rozsypanki literowej słowo PLANETA. Kształtowano umiejętności poprzez praktyczną naukę segregowania odpadów, utrwalano wiedzę na temat kolorów śmietników i surowców, które należy do nich wrzucać.  Zapoznano dzieci i utrwalano wiedzę o odnawialnych źródłach energii, ze sposobami oszczędzania wody. Poznały przedstawicieli różnych zawodów, którzy posługują się urządzeniami zasilanymi prądem. Zastanawiały się, czy mogą same włączyć i wyłączyć urządzenie elektryczne z gniazdka. Na zajęciach plastycznych kształtowano postawę ,,Nie wyrzucaj, wykorzystaj’’. Przedszkolaki rozwijały swoją wyobraźnię i pomysłowość do zrobienia ekozabawki oraz ułożenia wiatraka, wykorzystując rolki po papierze toaletowym. Do zabaw sensorycznych wykorzystano plastikowe butelki do zrobienia kręgli PET. Powyższa tematyka pomogła wprowadzić i utrwalić pojęcia: ekolog, recykling, kompost, wysypisko, sortownia, recykling, deszczówka. Zajęcia przyczyniły się do kształtowania zachowań i stylu życia proekologicznego. Na zakończenie przedszkolaki wzięły udział w quizie ekologicznym – podsumowującym wiedzę i umiejętności dzieci.

• EKSPERYMENTY - MYDŁO

• Podczas zajęć chemicznych dzieci uczestniczyły w eksperymencie, podczas którego tworzyły swoje własne mydło. Jako składnik użyto gliceryny, co pozwoliło na uzyskanie trwałego i dobrze pieniącego się mydła. Każde dziecko miało możliwość wyboru koloru swojego mydełka oraz zapachu, co pozwoliło na indywidualne dostosowanie produktu do swoich preferencji.

Kolejnym etapem było dodawanie dodatków do środka mydła. Dzieci miały do wyboru różne dodatki, takie jak kwiatki, drobinki miki czy olejki eteryczne, dzięki czemu mogły stworzyć unikalne mydełka o ciekawej konsystencji i zapachu. Po wybraniu dodatków, dzieci zalewały swoje formy, aby uzyskać ostateczny kształt mydła.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z przeprowadzonego eksperymentu i cieszyli się z efektów swojej pracy. Zajęcia okazały się bardzo interesujące i wciągające, co z pewnością zachęciło dzieci do dalszej eksploracji nauki chemicznej.

• WYCIECZKA DO TORUNIA

• 27 kwietnia klasy IV – VIII wyjechały na wycieczkę do Torunia. Uczniowie mieli okazję zwiedzić miasto i poznać jego atrakcje. Rozpoczęliśmy przygodę od wizyty w Planetarium, gdzie oglądaliśmy pokaz na temat Mikołaja Kopernika i odbyliśmy niesamowitą podróż w kosmos. Przenieśliśmy się też w czasie do przeszłości i przyszłości. Następnie wraz z panią przewodnik odbyliśmy spacer po Starym Mieście. Mogliśmy zobaczyć ciekawe miejsca, m.in. słynny pomnik Mikołaja Kopernika, ruiny zamku krzyżackiego, krzywą wieżę oraz rynek, gdzie zaopatrzyliśmy się w pamiątki. Po spacerze odwiedziliśmy interaktywną wystawę w Geodium poświęconą naszej planecie. W oczekiwaniu na kolejną atrakcję udaliśmy się do restauracji McDonald’s. Na zakończenie uczestniczyliśmy w niesamowitych zajęciach w Muzeum Piernika, gdzie poznaliśmy oryginalny, staropolski przepis na te smakołyki. Piekliśmy też własne pierniki, które zabraliśmy ze sobą na pamiątkę.

Wycieczka była bardzo udana. Wróciliśmy zmęczeni, ale z wieloma wspomnieniami.

• KONCERT W WYKONANIU UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ

• W piątek 28 kwietnia uczniowie naszej szkoły pojechali do Żelistrzewa, aby uczestniczyć w koncercie przygotowanym przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Pucku. Dzieci mogły posłuchać brzmienia różnych instrumentów, m.in. gitary, klarnetu, oboju, akordeonu, fletu poprzecznego, fortepianu i innych. Uczniowie dowiedzieli się również, jak wygląda nauka w szkole muzycznej i jak można się do niej zapisać. Mamy nadzieję, że wyjazd wzbudził u uczniów zainteresowania muzyczne i obudził ukryte talenty.