• PROJEKT EDUKACYJNY "CIAŁO NIE OKREŚLA"

• Nasza szkoła wzięła udział w kampanii Ciało nie określa, organizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. W klasie VIII odbyły się warsztaty na ten temat. Chcielibyśmy zobrazować przekaz przeprowadzonych zajęć, cytując autorów projektu: Dużo słyszymy o tym, jak ważna jest fizyczna atrakcyjność, jak powinniśmy wyglądać, żeby podobać się innym, kto jest piękny, a kto nie. Tymczasem nasze ciała są ważne nie ze względu na wygląd, ale dlatego że wszystkie ich zewnętrzne i wewnętrzne części pozwalają nam funkcjonować. Wygląd nie decyduje o naszej wartości. Ciało cały czas się zmienia. Czasami czujemy się z nim lepiej, czasami gorzej. I to jest ok. Ważne, żeby o nie dbać, ale przede wszystkim dla zdrowia, nie dla instagramowego kanonu. Nie pozwólmy, aby wygląd i poczucie atrakcyjności decydowało o naszym szczęściu.Zachęcamy do wejścia na stronę internetową https://liblink.pl/lNQTPBZH9x , w celu dalszego poszerzania wiedzy na ten temat.