• "NIEZAPOMNIANE WARSZTATY Z PANEM ADAMEM: PAJĄKI, SOWY, NIETOPERZE, A PRZEMIANA STRACHU W WIEDZĘ I FASCYNACJĘ"

• Dnia 3 listopada w naszej szkole odbyły się niezwykłe warsztaty, których temat brzmiał: "Pająki, sowy, nietoperze... Od dziś legendom nie wierzę". To były straszne warsztaty na wesoło, które miały na celu oswojenie naszych strachów przed tym, co nieznane.

Prowadzący tę fascynującą przygodę był Pan Adam z Błękitnej Szkoły we Władysławowie. To niezwykle kompetentny i pasjonujący nauczyciel, który zaraża swoją miłością do przyrody. Dzięki niemu nasza szkolna sala w ciągu kilku chwil zamieniła się w tajemniczy świat, w którym pająki, sowy i nietoperze stawały się głównymi bohaterami.

Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o tych zwierzętach i roślinach, które z nimi związane. Okazało się, że nieznane nam wcześniej fakty były znacznie bardziej interesujące niż wszelkie legendy i przesądy. Dzięki temu zrozumieliśmy, że wiedza jest najlepszym narzędziem przeciw strachowi.

Pan Adam w atrakcyjny sposób przekazywał nam informacje na temat życia pająków, sów i nietoperzy, ich roli w ekosystemie oraz ich fascynujących adaptacji. Zrozumieliśmy, że te zwierzęta są nie tylko istotne dla przyrody, ale również pełnią ważne funkcje ekologiczne.

Dziękujemy Panu Adamowi za niezapomniane warsztaty i za to, że pomógł nam oswoić strachy przed tym, co nieznane. To był naprawdę inspirujący dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

• Rekowo Górne - Rysowało Abrahama

• Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie wspólnie z firmą Trefl co roku organizuje konkurs plastyczny

pod hasłem „Aktywne Kaszuby”. Co roku obowiązuje inny temat, związany z patronem regionu.

2023 jest rokiem Antoniego Abrahama – kaszubskiego ludowego trybuna, walczącego o

przyłączenie Kaszub z Polską w chwili odzyskania Niepodległości w 1918 roku. I właśnie Abraham

jest bohaterem tegorocznego konkursu „Pocztówka z Abrahamem”. Uczniowie naszej Szkoły też

biorą udział w konkursie, w którym nagrodą tylko za nadesłanie prac jest darmowy wstęp na mecz

jednej z drużyn spod znaku Trefla. Już się szykujemy do wyjazdu na to sportowe kaszubskie

wydarzenie, które odbędzie się 11 listopada br.

Na pewno umieścimy relację z tego wydarzenia na stronie szkoły i social mediach.