• Wyniki konkursu na najpiękniejszy wiosenny wystrój sal.

• W dniu 5 kwietnia nauczyciele i wybrani pracownicy dokonali oceny wiosennego wystroju sal lekcyjnych. Przydzielając punkty brano pod uwagę wystrój - ogólne wrażenie, pomysłowość, estetykę dekoracji, porządek na półkach oraz dbałość o rośliny. Należy podkreślić, że prawie wszystkie sale prezentują się wspaniale. Pięknie wykonane wiosenne dekoracje, pełne krokusów, przebiśniegów, tulipanów i bocianów w tle, kolorowe kwiaty w oknach i mnóstwo starannie pielęgnowanych roślin – to wszystko sprawia, że nasze sale lekcyjne stały się wesołe, pachną świeżością i mienią się wszystkimi barwami wiosny.

Bardzo nas cieszy to, że uczniowie naszej szkoły dbają o estetykę i wystrój swoich sal lekcyjnych, w których codziennie spędzają wiele czasu.

• Życzenia świąteczne

• Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim wiosenne życzenia: niech jasny blask słonecznych promieni Wasz dom rozpromieni, niech czas świąt będzie pełen nadziei i wiary na lepsze jutro, niech w domach zagości radość, spokój i wielka nadzieja odradzającego się życia.

Dyrektor szkoły, grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły

• Podziel się radością – Akcja polegała na wykonaniu kartki na Święta Wielkanocne 2022 r.

• Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, uczniowie naszej szkoły przygotowali świąteczne kartki dla pensjonariuszy z Puckiego Hospicjum. Uczniowie własnoręcznie wykonali ponad 120 kartek, następnie napisali piękne życzenia. Dzieci po raz kolejny pokazały, jak wielkie mają serca. Z wielką dokładnością przelały wyrazy empatii i miłości do osób chorych na świątecznej kartce. Są dumą naszej szkoły, wzorem do naśladowania!

Celem przedsięwzięcia jest umocnienie wśród dzieci przekonania, jak bardzo potrzebne są zwykłe gesty dobroci, życzliwości - szczególnie wobec osób starszych, samotnych i chorych.

Do akcji włączyła się Pani Beata Białk, Pani Anna Detlaf, Pani Jolanta Piskorska oraz Pani Anna Janke. Koordynatorem przedsięwzięcia był Pan Mateusz Majka.

• Wielkanoc w klasie 0

• Wiosna i Wielkanoc stały się impulsem do kreatywnych działań językowych, matematycznych, przyrodniczych,  ruchowych,  muzycznych i plastycznych. Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przygotowywały się do świąt podczas tygodnia inspiracji wielkanocnych. Dowiedziały się o zwyczajach wielkanocnych na podstawie obrazków, opowiadania i filmu edukacyjnego. Wspólnie z nauczycielką zadbały o interesującą dekorację okienną i ścienną. Wykonały koszyczki i różnorodne stroiki wielkanocne. Nie zabrakło też wytworów dzieci w galerii prac plastycznych. Założyły również hodowlę owsa, rzeżuchy wielkanocnej i fasolkę na okiennym parapecie, pamiętając o regularnym podlewaniu. Uczestniczyły także w zajęciach z robotyki, programując drogę ,, Od cebulki do tulipana”. O przedszkolakach nie zapomniał zajączek, obdarowując ich małą niespodzianką. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone i szczęśliwe.

• Wiosenny ogródek trzecioklasistów

• W kwietniu uczniowie klasy trzeciej założyli hodowlę nowalijek wiosennych: cebuli dymki, rzodkiewki. Dzieci samodzielnie zasadziły sadzonki warzyw i prowadziły ich obserwacje każdego dnia dbając o regularne ich podlewanie . Tuż przed Wielkanocą przygotowaliśmy ozdobę stołów wielkanocnych- rzeżuchę i owies.

• Rekolekcje Wielkopostne w kaplicy św. Huberta

• W dniach 4-6 kwietnia 2022 roku w naszej kaplicy odbyły się rekolekcje wielkopostne. Pierwszy dzień rekolekcji rozpoczął się wspólną modlitwą uczniów i nauczycieli. Ksiądz Sebastian przypomniał nam, że Pan Bóg napisał do nas szczególny list, którym jest Pismo Święte. W drugim dniu kaznodzieja powiedział uczniom o znakach, w których możemy dostrzec miłość Boga. Trzeciego dnia rekolekcji wszyscy razem przeżyliśmy wspólny rachunek sumienia połączony ze spowiedzią wielkopostną. Centrum i szczytem naszych rekolekcji była wspólnie przeżyta Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Mateusza - wikariusza w Rekowie, który zachęcał do trwania w modlitwie i wchodzenia w głąb naszego człowieczeństwa i naszego chrześcijaństwa. Na zakończenie rekolekcji ksiądz rekolekcjonista życzył wszystkim wytrwałego podążania za Jezusem, a jeżeli zdarzą się nam upadki, to jak najszybszego powstawania z grzechów. W imieniu całej szkoły dziękujemy księdzu Sebastianowi za wygłoszone Słowo Boże, życząc obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej w życiu kapłańskim. Rekolekcje wielkopostne prowadził ks. Sebastian Reszke – wikariusz w parafii św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.