• RUSZA REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2023/2024
          • RUSZA REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2023/2024

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wiktora Czapiewskiego w Rekowie Górnym informuje, że w dniach

            od 06 lutego 2023 r. do 03 marca 2023 r. odbywa się rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego

            - w pierwszej kolejności dla dzieci zamieszkałych w Gminie Puck

            - dzieci zamieszkałe poza Gminą Puck - będą przyjmowane - tylko w przypadku wolnych miejsc w Szkole Podstawowej im. Wiktora Czapiewskiego w Rekowie Górnym na rok szkolny 2023/2024

            oraz rekrutacja do klasy I Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2023/2024.

            Zapisy odbywają się w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 14.00.

            W przypadku, gdy dziecko zamieszkałe w obwodzie szkoły będzie uczęszczało do klasy pierwszej SP lub do oddziału przedszkolnego/przedszkola - poza obwodem szkoły – rodzice są zobowiązani poinformować o tym fakcie Dyrekcję szkoły w w/w terminach.

            Szczegółowe informacje oraz druki wymaganych dokumentów są dostępne na szkolnej stronie internetowej www.sprekowo.edupage.org oraz w sekretariacie szkoły od dnia 01.02.2023 r.

        • Teatr w naszej szkole
          • Teatr w naszej szkole

          • Ustne przekazy literackie są najbardziej pierwotną formą kontaktu z literaturą, z jaką przyszło spotkać się ludzkości. Obcując ze światem teatru dzieci mają niepowtarzalną możliwość zawieszenia otaczającej je rzeczywistości i wejścia do udawanego świata, w którym wszystko jest możliwe... 14 lutego naszą szkołę odwiedzili aktorzy z Teatru Kurtyna z Krakowa z przedstawieniem "Kraina Lodu". Występ dedykowany był najmłodszym uczniom szkoły.Dzielna księżniczka Anna połączyła siły z Kristoffem - nieokrzesanym handlarzem bryłami lodu oraz jego lojalnym reniferem Svenem i wyruszyła w niebezpieczną podróż, aby odnaleźć starszą siostrę Elsę, której niekontrolowane moce sprowadziły na królestwo Arendelle wieczną zimę. Uniwersalne przesłanie przedstawienia przypomina, że warto porzucić utarte schematy i przestać jedynie spełniać oczekiwania innych. Dzieci z klas młodszych mogły przenieść się w magiczny świat teatru, rozwinąć twórczą wyobraźnię oraz fantazję poprzez bezpośredni kontakt z aktorami i ze sceną.  Maluchy z zapartym tchem śledziły losy bohaterów przestawienia, a  udział w spektaklu dostarczył świetnej  rozrywki i doskonałej zabawy poprzez aktywne włączenie widzów do sztuki teatralnej. Były wspólne rozmowy, zabawy taneczne, pląsy i pamiątkowe zdjęcia z aktorami!

        • Po kaszubsku do Władka
          • Po kaszubsku do Władka

          • W środę, 22 lutego uczniowie klas 4-7, uczący się w naszej szkole języka kaszubskiego pojechali na wycieczkę do miasta nad Bałtykiem – Władysławowa, potocznie nazywanego „Władkiem” a po kaszubsku: „Wiôlgô Wies”.

            Pretekstem do wizyty w tym miasteczku na północy Kaszub, latem tętniącym życiem i pełnym turystów, a zimą jakby lekko uśpionym, była wystawa specjalnych plansz o Kaszubach nazwanej „Felix Cassubia” (Wesołe, Szczęśliwe Kaszuby). Przepiękne, kolorowe plansze, zawierające szereg ważnych informacji z zakresu historii, kultury, literatury, sztuki ludowej Kaszub i całego Pomorza zaciekawiły bardzo naszą grupkę kaszubskich uczniów.

            Dodatkową atrakcją była wizyta w Bibliotece Publicznej, mieszczącej się w sąsiednich pomieszczeniach w Domu Rybaka, osławionym głownym gmachu miasta, gdzie mieści się zarówno urząd  miasta i gminy, ośrodek zdrowia, apteka, miejski ośrodek pomocy społecznej oraz biblioteka właśnie. Dyrektor biblioteki, Pani Bogumiła Ceynowa – Kasprzyk opowiedziała o historii placówki, o planach na przyszłość a także o zadaniach, jakie stoją przed tą instytucją.

            Kulminacją wyprawy do „Władka” była chyba godzinna sesja na miejskiej ślizgawce. Próba ślizgu na miejscowym lodowisku było dla wielu nie lada wyczynem, zważywszy, że część naszych uczniów założyła łyżwy pierwszy raz w życiu. I tu należy ich pochwalić! Szło im napraawdę świetnie! I tylko niektórzy zawiedli się faktem, że opiekun grupy, Pan Marek nie wywrócił się ani razu.

            Po ślizgawce grupa jeszcze wspięła się na taras widokowy w wieży przy Domu Rybaka (171 schodów i ponad 63 metry wysokości).  Mimo zmęczenia, grupa była zachwycona rozpościerającym się z góry widokiem!.

            Na koniec wszyscy zmęczeni, ale zadowolenia wrócili do Rekowa. Już planują powótrzyć wyjazd. Kò nót je ùzdrzëc jak Wasta Mark sã zwrócy òb czas pùrganiô na szrëcach!

            Wielkie podziękowania dla Pani Hani naszej niezawodnej pielęgniarki szkolnej, która była współorganizatorem wycieczki oraz dla Pana Burmistrza miasta Władysławowo za możliwość uczestnictwa w zajęciach i podziwiania panoramy miasta  i okolic z wieży widokowej :)

        • DZIEŃ NAUKI POLSKIEJ - KL. 0
          • DZIEŃ NAUKI POLSKIEJ - KL. 0

          • W tym roku obchodzimy 550 rocznicę urodzin wielkiego Polaka, najsłynniejszego, najwybitniejszego astronoma w dziejach świata - Mikołaja Kopernika. To właśnie dzień jego urodzin został ustanowiony Dniem Nauki Polskiej i jest wyrazem hołdu dla polskiej myśli naukowej.

            Dzieci z oddziału przedszkolnego zgłębiły wiedzę na temat postaci i dokonań Mikołaja Kopernika na podstawie prezentacji multimedialnej przygotowanej przez nauczycielkę. Wszyscy doskonale znają słynne powiedzenie, że astronom ,,Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię’’. Wcześniej wierzono, że Ziemia stanowi centrum Układu Słonecznego, wokół  którego kręci się Słońce i wszystkie inne planety. Kopernik zaś udowodnił, że to Słońce stoi w miejscu, a Ziemia i inne planety i gwiazdy krążą wokół niego. Jego teoria obowiązuje do dziś.        

            Dlaczego smarowanie chleba masłem stało się popularne w całej Europie ? Otóż, Kopernik jako lekarz, zajmował się badaniem przyczyn zarazy w Olsztynie.    Odkrył wkrótce, że jej głównym powodem był spożywany zanieczyszczony chleb, gdyż pieczywo często lądowało na ziemi, po czym było konsumowane razem z brudem i zarazkami. Kopernik wpadł wówczas na pomysł, aby smarować pieczywo masłem, aby przywierający do pieczywa brud zniechęcał ludzi do jedzenia. W efekcie ludność zaczęła dostrzegać problem. Brudny chleb przestał gościć w jadłospisie. Zaraza ustąpiła, natomiast samo smarowanie chleba masłem stało się słynne w całej Europie. Dzieci również zastanawiały się Co Kopernik miał w tornistrze? Okazało się, że nic nie miał, bo nie posiadał  tornistra ! Do szkoły nosiło się tylko tabliczkę do pisania. Podręczników nie było; jedyną książkę miał nauczyciel. Dzieci ponadto poznały prawa i obowiązki uczniów przy katedrze w okresie średniowiecza oraz we współczesnej szkole.                                                                                                              

            Kopernik za sprawą swojej teorii heliocentrycznej zmienił świat. Z całą stanowczością można stwierdzić, że był wybitną osobą i współczesna nauka wiele mu zawdzięcza, dlatego w niektórych miastach Polski na jego cześć wzniesiono pomniki. Jeden z kraterów na Marsie i na Księżycu oraz planetoida zostały nazwane– Copernicus. Międzynarodowy Port lotniczy Wrocław-Strachowice nosi imię Mikołaja Kopernika. Jest on również patronem centrum nauki w Warszawie. Nazwę kopernik (łac. Copernicium ) nadano pierwiastkowi 112. Wizerunek astronoma widniał na banknocie o nominale 1000 zł oraz na monecie kolekcjonerskiej. Przedszkolaki Dzień Nauki Polskiej uczciły wykonaniem plakatu ,, Kosmos’’ oraz ,,550 rocznica urodzin’’. Odbyły lot promem kosmicznym za pomocą gry komputerowej. Obchody Dnia Nauki Polskiej były bardzo aktywne i pełne wrażeń.

        • Karnawał
          • Karnawał

          • Karnawał to czas wspaniałej i radosnej zabawy. 8 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie  z klas 0-III. Tego dnia wszystkim towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Najmłodsze dzieci bawiły się w pięknie udekorowanej sali przy dźwiękach aktualnych przebojów muzycznych. O oprawę muzyczną i prowadzenie imprezy zadbał profesjonalny  muzyk - przyjaciel naszej szkoły, pan Krzysiu🙂. Dzieci przybyły w pięknych i pomysłowych przebraniach. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom jak i wychowawcom. Po udanej zabawie uczniowie udali się do swoich klas na poczęstunek. Zabawa była bardzo udana.

        • 19  Luty – Dzień Nauki Polskiej
          • 19 Luty – Dzień Nauki Polskiej

          • Uczniowie klas 7-8 w ramach projektu „MATEMATYKA NA CO DZIEŃ" przygotowali zdjęcia oraz informacje na temat wybranych twórców polskich. Prace zostały umieszczone na gazetce szkolnej dając okazję młodszym kolegom do zapoznania sie z osiągnięciami polskich naukowców.

             

        • Międzynarodowy Dzień Kota
          • Międzynarodowy Dzień Kota

          • W piątek 17 lutego uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Kota. Akcja polegała na wykonaniu matematycznej karty pracy z wizerunkiem kota do pokolorowania. Uczniowie mieli za zadanie wymyślić działania matematyczne (stosownie do poziomu klasy), których wynik zaznaczali odpowiednim kolorem. Następnie rysowali lub odrysowywali postać kota nanosząc na niego wyniki swoich działań i kolorowali zwierzątko wg przygotowanej instrukcji. Klasa 5 zamieściła też na swojej karcie pracy zadanie matematyczne tekstowe, którego rozwiązanie wydaje się trudne. W rzeczywistości jest ono dość proste, pod warunkiem, że znajdziemy je w sprytny sposób.

            A oto wyniki naszych zmagań.

        • DYSKOTEKA
          • DYSKOTEKA

          • 8 lutego 2023 r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole dyskotekę karnawałową dla klas IV - VIII. Uczniowie z klasy VIII i V przygotowali dla swoich kolegów zabawy i konkursy, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem, m.in. zabawa limbo, taniec na gazecie, taniec z balonami, zabawa z krzesłami. Uczniowie bawili się w przepięknych strojach, które sami zaprojektowali, a niektórzy własnoręcznie przygotowali. W tym roku przebrali się za influencerów, celebrytów i postaci fikcyjne.

            W głosowaniu zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu na najciekawszy kostium:

            I miejsce: Jagoda Tuszer

            II miejsce: Amelia Kriesel

            III miejsce: Nadia Peplińska, Lena Grabowska

        • TŁUSTY CZWARTEK W KL.0
          • TŁUSTY CZWARTEK W KL.0

          • Dzień jak co dzień – cóż za bzdura! Dziś w przedszkolu pączków góra. Małe pączki, duże pączki, dziś po nie sięgają rączki. I kalorii nikt nie liczy… Cóż za święto, czy ktoś wie? Tłusty czwartek ! Cieszmy się! 

            Tymi słowami rozpoczął się w naszej grupie słodki dzień – Tłusty czwartek. Dzieci w tym dniu poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków, za które bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom! 

        • Tłusty czwartek
          • Tłusty czwartek

          • Dzisiaj w szkole na wszystkich czekała niespodzianka. Rada Rodziców przygotowała dla nas słodki poczestunek - pączki. Bardzo dziekujemy:)

            Dodatkowo w ramach zajęć piekliśmy pączki i faworki. To wszystko dzięki pozyskanemu w projekcie laboratoria przyszłości sprzętowi:) Dzisiaj było bardzo słodko w naszej szkole:)

        • Drukownia 3d
          • Drukownia 3d

          • W naszej drukownii uczniowie wykonali projekty w programie tinkerkad i wydrukowali ich modele w naszej drukarce. Wszystko samodzielnie:)

        • DZISIAJ W ŚWIETLICY
          • DZISIAJ W ŚWIETLICY

          • Wolontariat jest pewnym etapem w życiu każdego człowieka. Dlaczego? Dla mnie Wolontariat w swojej istocie jest pracą dobrowolną. Jednakże w swojej fundamentalności, podstawie, istotności jest pracą, przy której człowiek odpoczywa. Wiadomo, że mimo wszystko, często jest ona trudna i wymaga wiele uwagi. Zacznę od słów św. Jana Pawła II: ,,Człowiek jest wspaniała istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi.” Z tego wynika, że Wolontariat jest kolejnym krokiem w drodze ku lepszemu ja. Mogę mieć cały świat przez stopami, ale jeśli ja, moja osoba, moje czyny temu światu nic nie dały, to cóż ze mnie za istota żyjąca?

        • WALENTYNKI - KL.0
          • WALENTYNKI - KL.0

          • Walentynki stały się nieodłącznym elementem naszej rzeczywistości. Przeistoczyły się we wspaniałą okazję do integracji grupy. Nauczycielka z oddziału przedszkolnego zaproponowała swoim wychowankom konwencjonalne i interaktywne aktywności z wykorzystaniem TIK-owych narzędzi, ale również tradycyjne zabawy oraz wykonanie Walentynki, która stała się pretekstem do wyrażenia sympatii  i miłości w stosunku do swoich najbliższych. Dzieci ponadto poznały Legendę o św. Walentym – patronie święta zakochanych. Odkryły również co jest symbolem walentynek. Poznały budowę serca ludzkiego i krowiego. Uczyły się słowa ,,kocham cię’’ w różnych językach. Obdarowywały się komplementami zapisanymi na serduszkach, a od Rodziców otrzymali czekoladowe lizaki w kształcie serca. Na zakończenie odbył się quiz podsumowujący zdobytą wiedzę.

        • Robotyka & Integracja
          • Robotyka & Integracja

          • To już kolejne nasze spotkanie. Klasa 4 i nasza zeróweczka podczas wspólnych zajęć. Dzisiaj bardziej robotyka na sportowo:).

          • CERTYFIKAT - INNOWACYJNEJ SZKOŁY

          • Uczniowie naszej szkoły otrzymali dyplomy za udział w ogólnopolskim konkursie „Zostań Mistrzem Słówek “oraz uczniowie, którzy uczą się systematycznie słówek na platformie Instaling.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Wiktora Czapiewskiego w Rekowie Górnym
        • (+58) 673-85-61
        • ul. Czapiewskiego 1, 84-123 Rekowo Górne 84-123 Rekowo Górne Poland
        • Dyrektor Szkoły Lidia Ceynowa-Krawczyk Interesantów w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w poniedziałek w godzinach 9:30-10:30
      • Logowanie